7.10.2024 | Τελετή Αναγόρευσης του Δημητρίου Ν. Μαύρη Καθηγητή του Τεχνολογικού Ινστιτούτου της Γεωργίας των Ηνωμένων Πολιτειών σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών

Ο Δημήτριος Ν. Μαύρης, Καθηγητής Μεθόδων Σχεδιασμού Προηγμένων Αεροδιαστημικών Συστημάτων στη Σχολή Αεροναυπηγών Μηχανικών του Τεχνολογικού Ινστιτούτου της Γεωργίας των Ηνωμένων Πολιτειών (Georgia Tech), θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών, την Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2024 και ώρα 11:00π.μ. στην Αίθουσα Τελετών «Οδυσσέας Ελύτης». Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο Δημήτριος Α. Σαραβάνος, Καθηγητής του Τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών, ενώ θα ακολουθήσει η αναγόρευση του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών από τον Πρόεδρο του Τμήματος, Αναπλ. Καθηγητή Θεόδωρο Φιλιππίδη. Η περιένδυση του τιμώμενου θα πραγματοποιηθεί από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου, Καθηγητή Χρήστο Μπούρα. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με την ομιλία του Δημητρίου Ν. Μαύρη με τίτλο: «The Progression towards Advanced Systems Design Methods: My Academic Journey».

H εκδήλωση θα μεταδοθεί διαδικτυακά μέσω του παρακάτω συνδέσμου: https://youtube.com/live/dM9dXvUijjs?feature=share

Στο πλαίσιο του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων (2016/679/ΕΕ), σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση φωτογραφίζεται, βιντεοσκοπείται και μεταδίδεται διαδικτυακά. Μέρος του υλικού θα χρησιμοποιηθεί για το αρχείο του Π.Π, δημοσίευση στην ιστοσελίδα και τα κοινωνικά δίκτυα του Π.Π και δημοσίευση στα ΜΜΕ. Για τα προσωπικά σας δεδομένα μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Υπεύθυνο Προστασίας Δεδομένων (dpo@upatras.gr)