Συμμετοχή του Αντιπρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών, κ. Ι. Βενέτη, σε εκδήλωση του «Προμηθέα Πάτρας»

Την Παρασκευή 23/09/2024, στις 19:00, έγινε η παρουσίαση της φανέλας και των χορηγών του Προμηθέα Πάτρας για την αθλητική σεζόν 2024-2025. Το Πανεπιστήμιο Πατρών εκπροσώπησε με σύντομο χαιρετισμό του, ο Αντιπρύτανης κος Βενέτης Ιωάννης. Να σημειώσουμε ότι παίκτες της ομάδας μπάσκετ του Προμηθέα είναι προπτυχιακοί φοιτητές του Πανεπιστημίου μας, ενώ αρκετά παιδιά μελών του Πανεπιστημίου βρίσκονται στην ακαδημία μπάσκετ του Προμηθέα που προπονούνται στις εγκαταστάσεις του. Άλλωστε το Ακαδημαϊκό Ίδρυμα έχει φανερώσει μεταξύ των υπολοίπων επιστημονικού, πολιτιστικού και κοινωνικού χαρακτήρα δράσεων και την ανάδειξη των αθλητικών για την θωράκιση της καλύτερης δυνατής σωματικής και ψυχικής υγείας των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας.
Αναλυτικές πληροφορίες για την εκδήλωση του Προμηθέα που πραγματοποιήθηκε , μπορείτε να εντοπίσετε στον παρακάτω σύνδεσμο:  https://promitheasbc.gr/i-parousiasi-tis-fanelas-kai-ton-chorigon-tou-promithea-patras-gia-ti-sezon-2024-2025/?fbclid=IwY2xjawFgqC9leHRuA2FlbQIxMQABHTbeOQXd0Shzhvhn26TLGljwLBLbaR2EnMJftPwhWMyshSYjUl4u_lrvRg_aem_DpCl_9YbMN5g1GWLf1IX0w