Ψηφιακός μετασχηματισμός και Κυβερνοασφάλεια: κίνδυνοι, υποχρεώσεις και ευκαιρίες, 23/09/2024

Τη Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρες 10.00 – 14.00, η οικονομική εφημερίδα  «Σύμβουλος Επιχειρήσεων» σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πατρών, το Σύνδεσμο Βιομηχανιών Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδας, το Επιμελητήριο Αχαΐας, το ΙΤΥΕ «Διόφαντος» και με την Κεντρική Χορηγία των εταιρειών Space Hellas και Dell Technologies διοργανώνουν ημερίδα με θέμα: «Ψηφιακός μετασχηματισμός και Κυβερνοασφάλεια: κίνδυνοι, υποχρεώσεις και ευκαιρίες». Στόχος της μερίδας είναι η ευρύτερη ενημέρωση φορέων, οργανισμών και επιχειρήσεων της Δυτικής Ελλάδας για τις τρέχουσες εξελίξεις και τις προκλήσεις στο πεδίο της Κυβερνοασφάλειας, με δεδομένη την επικείμενη εφαρμογή του ευρωπαϊκού κανονιστικού πλαισίου NIS 2 τον προσεχή Οκτώβριο. Κατά την έναρξη της ημερίδας θα απευθύνει χαιρετισμό ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Πατρών, Καθ. Χ. Ι. Μπούρας.