Διάκριση μέλους ΔΕΠ της Σχολής Θετικών Επιστημών

Η Κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών συγχαίρει τον Καθηγητή του Τμήματος Φυσικής, κ. Αθανάσιο Αργυρίου, στον οποίο απονεμήθηκε το ετήσιο βραβείο από την Royal Meteorological Society για την συνεισφορά του ως Associate  Editor στο περιοδικό International Journal of Climatology.

Τα ετήσια Βραβεία της Royal Meteorological Society προσδίδουν αναγνώριση σε άτομα και ομάδες με εξαιρετική συμβολή στον καιρό, το κλίμα και τους σχετικούς κλάδους των ατμοσφαιρικών επιστημών. Θεωρούνται από τις πιο διάσημες διακρίσεις στη Μετεωρολογία, με ιστορία που χρονολογείται από το 1901.

Η βράβευση αυτή αποτελεί τιμή για το Τμήμα Φυσικής, τη Σχολή Θετικών Επιστημών και το Πανεπιστήμιο Πατρών, καθώς αποδεικνύει το υψηλού επιπέδου επιστημονικό δυναμικό που στελεχώνει το ίδρυμά μας, τη δικτύωση, την εξωστρέφεια, αλλά και το σημαντικότατο επιστημονικό έργο που παράγεται.

Ευχόμαστε από καρδιάς υγεία, δύναμη, δημιουργικότητα για περαιτέρω επιτυχίες και διακρίσεις.

Ο Κοσμήτορας
Γεώργιος Παπαθεοδώρου