Κάλεσμα για αιμοδοσία | 16.05.2024 | 10:00-13:00 στο αμφιθέατρο της φοιτητικής εστίας του Πανεπιστημίου Πατρών

Φλέβα Ζωής

Φοιτητική Ομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας Πανεπιστημίου Πατρών

Κάλεσμα για αιμοδοσία

Δώσε αίμα, σώσε ζωές

Το καλοκαίρι έφτασε! Πριν ολοκληρωθεί το ακαδημαϊκό έτος, φύγουμε για διακοπές και  ξεχυθούμε όλοι μας στις παραλίες ας γίνουμε για λίγο εθελοντές αιμοδότες. Οι ανάγκες για αίμα είναι πολλές και μετά βίας καλύπτονται. Για αυτό η προσφορά σας είναι καθοριστική.

Γι’ αυτό το λόγο η εθελοντική ομάδα αιμοδοσίας του Πανεπιστήμιου Πατρών «Φλέβα Ζωής» σας προσκαλεί την Πέμπτη 16 Μαΐου 2024 και ώρα 10:00-13:00 στον χώρο του αμφιθεάτρου της φοιτητικής εστίας του Πανεπιστημίου να γίνετε εθελοντές αιμοδότες και να βοηθήσετε τον συνάνθρωπό σας με μοναδικό κόστος λίγα λεπτά από τον χρόνο σας.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή περαιτέρω πληροφορίες για την ομάδα μας με χαρά θα σας απαντήσουμε: e-mail : flevazois@gmail.com
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων, για την πολύτιμη βοήθεια σας.
Η δράση πραγματοποιείται με την χορηγία του Πανεπιστήμιου Πατρών